LDK120PU32R
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Voltage Regulators - Linear
Voltage Dropout (Max) : 0.3V @ 200mA
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Package / Case : 6-XFDFN
Protection Features : Over Current, Over Temperature
Voltage - Output (Min/Fixed) : 3.2V
Number of Regulators : 1
Output Type : Fixed
Current - Output : 200mA
Current - Supply (Max) : 100 µA
Voltage - Input (Max) : 5.5V
Voltage - Output (Max) : -
Control Features : Enable
Current - Quiescent (Iq) : 60 µA
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
PSRR : 55dB (120Hz ~ 10kHz)
Series : -
Supplier Device Package : 6-DFN (1.2x1.3)
Mfr : STMicroelectronics
Output Configuration : Positive
Base Product Number : LDK120
Description : IC REG LINEAR 3.2V 200MA 6DFN
Contact Now
Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 200mA 6-DFN (1.2x1.3)