74F269SC
Product Categories
Original ICs Component Co Ltd
Contact Now
74F269SC
Category : Integrated Circuits (ICs) Logic Counters, Dividers
Reset : -
Direction : Up, Down
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : 74F
Logic Type : Binary Counter
Supplier Device Package : 24-SOP
Count Rate : 100 MHz
Mfr : onsemi
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Timing : -
Voltage - Supply : 4.5 V ~ 5.5 V
Package / Case : 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)